,

میکروپیگمنتیشن مژه چیست و چگونه انجام می شود؟

معرفی میکروپیگمنتیشن مژه

میکروپیگمنتیشن مژه از جدیدترین راه های زیباتر و پرتر دیده شدن مژه هاست. معمولا این تکنیک را با نام شناخته شده دیگرش میکروپیگمنتیشن بن مژه نیز می ‌شناسند. در میکروپیگمنتیشن بن مژه، از دستگاهی استفاده می‌شود که دارای سوزن بسیار ظریف و نازکی ست و با سرعت بسیار بالا رنگدانه‌ها را در عمقی مشخص، مابین ریشه مژه ها و در امتداد خط مژه می‌گذارد تا مژه ها هرچه پرتر و ضخیم تر به نظر برسند.

میکروپیگمنتیشن بن مژه چیست و با خط چشم چه تفاوتی دارد؟

در پاسخ باید بگوییم، منظور از بن مژه همان خط مژه ایست که محل رویش مژه هاست و رنگ هم دقیقا در همان قسمتی که مژه ها رویش می کنند تزریق می شود. در تاتو خط چشم، خط بر اساس مدل چشم شخص و گاهی دنباله دار،نازک و یا پهن کشیده می شود، اغلب خط چشم های کشیده شده مدل دار هستند و با هدف مشخص شدن کشیده می‌شوند.

تکنیک میکروپیگمنتیشن بن مژه مناسب افرادی ست که تمایل آن چنانی به خط چشم کشیدن ندارند اما برایشان مهم است که مژه های پر داشته باشند. هم چنین افرادی که از داشتن مژه های بزرگ و ضخیم محروم اند برای حالت دادن و زیباتر کردن چشمان خود از این روش استفاده می‌کنند. این روش هم چنین مورد استقبال بانوانی قرار گرفته است که علاقه به آرایش های دائمی دارند و یا زمانی کافی برای تجدید آرایش های روزانه ی خود ندارند.
ماندگاری میکروپیگمنتیشن بن مژه

عوارض میکروپیگمنتیشن بن مژه

عوارض میکروپیگمنتیشن بن مژه در صورتی که به صورت حرفه‌ای و مطابق اصول توسط فرد متخصص و به اختصار، پیگمنتر انجام شود به حداقل و به صفر می‌رسد. با این حال ذکر نکاتی برای هوشیاری بیشتر خالی از لطف نخواهد بود که در این قسمت به بررسی برخی از این موارد می پردازیم. استریل بودن لوازم تاتو از جمله مهم‌ترین نکته هایی‌ست که باید درخور توجه باشد. زیرا بیماری پوستی زیادی می‌توانند از طریق عدم رعایت استریل و نکات بهداشتی، باعث آزار شوند. به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در این متد انجام آن برای بانوان باردار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود سومین و مهم ترین نکته، چون این روش در حوزه ی چشم و پلک انجام می‌شود مجرب بودن فرد پیگمنتر و داشتن اطلاعات کافی در این باره یک امر حیاتی ست زیرا در غیر این صورت امکان آسیب دیدن بافت درون چشمی و یا با فرو رفتن سوزن در عمق پشت پلک، به کره‌ی چشم آسیب می‌زند.

در روش های نوین میکروپیگمنتیشن مژه به دلیل استفاده از مواد بی حس کننده قبل از شروع عمل، درد آن به حداقل ممکن می‌رسد و با رعایت اصول استاندارد، فاقد هرگونه خونریزی بوده و تنها خراش های کوچک و ظریف و بی دردی بر روی پلک ایجاد می‌شود

مزایای میکروپیگمنتیشن مژه

مزایای میکروپیگمنتیشن و یا میکروبلیدینگ مژه را می‌توان به شرح و اختصار در چند مورد زیر خلاصه کرد تا علاقمندان به این تکنیک از خواندن آن بهره ی کافی ببرند. میکروپیگمنتیشن بن مژه برای افرادی که دارای پوست حساسی هستند و به مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی حساسیت دارند، لطف بزرگی از طرف جامعه خدمات آرایشی ست زیرا با انجام این تاتو، به هیچ عنوان دیگر نیازی به کشیدن خط چشم های مداوم و حساسیت زا نیست و این افراد می‌توانند از داشتن یک آرایش دائمی و تمیز بهره‌مند شوند.

میکروپیگمنتیشن مژه باعث جلوگیری از تحریک شدن چشم می‌شود که ممکن در حین آرایش و با لمس چشم بوجود بیاید. از مزایای دیگر این متد می‌توان به جلوگیری از کشیدگی چشم‌ها و به دنبال آن افتادگی اطراف چشم و پلک ها، به خصوص در میان سالمندان اشاره کرد. و در لُپ کلام، میکروپیگمنتیشن بن مژه، با این اسم بلندش، ظاهری شیک و جوانی ای جاودانی را در کنار اعتماد به نفس بالا به شما هدیه می‌کند
طراحی میکروپیگمنتیشن بن مژه

میزان ماندگاری میکروپیگمنتیشن بن مژه

میزان ماندگاری ارایش های دائمی مانند میکروپیگمنتیشن یا هاشور ابرو  نیز مانند دیگر تاتو ها بسته به عوامل متفاوتی نظیر: محل زندگی، نوع آب و هوا و نحوه مراقب و نوع پوست دارد. افرادی که دارای پوست های چرب هستند غالبا عمر تاتوی کوتاهتری داشته و با ریزش رنگ بیشتری در این نوع از پوست مواجه ایم و این قضیه در پوست های خشک کاملا برعکس است. اما به طور کل می‌توان گفت که ماندگاری میکروپیگمنتیشن مژه بیش تر از پنج سال است و بعد از طی کردن این بازه ی زمانی، رنگ ها به مرور کم شده و پس از یک سال نیاز به ترمیم دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.