تاتو صورت نوعی از تاتو است که هم مناسب برای دختران و هم برای پسران است و یکی از بهترین راه های جایگزین آرایش های روزانه است و یک نوع آرایش دائمی به شمار می رود و در چهار قسمت صورت انجام می گیرد که این چهار قسمت شامل ابرو، چشم، لب، سر می باشد که به صورت شما زیبایی خاصی می دهد.
تاتو یا خالکوبی که امروزه با توجه به نوع کاشت رنگدانه اسامی دیگری از جمه میکروبلیدینگ و شیدینگ را دارد از زمان های دور در مصر و حتی پیش از آن در فرهنگ ها و ملل های دیگر رایج بوده به طور مثال در هند از زمان های قدیم مرسوم بوده که در پیشانی زنان خال وسط پیشانی خالکوبی می کردند و هنوز هم این خالکوبی مرسوم است .
تاتو به معنای وارد کردن رنگ به عمیق ترین قسمت پوست است که به وسیله سوزن و یا وسیله نوک تیزی انجام می شود. این مواد رنگی در پوست نفوذ کرده و ماندگار میشود. تاتو صورت به دو شیوه موقت و دائمی انجام می شود ولی در ایران شیوه دائمی در بیشتر مواقع به کار میرود و آثار آن روی پوست باقی می ماند. البته هر چند ماه یک بار باید ترمیم شود و در آموزشگاه هایی که علاوه بر آموزش میکروبلیدینگ به هنرجویان، کار تاتو را آموزش می دهند متناسب با فرم صورت به کار تاتو و طراحی میپردازند. کاربرد رنگ ها و انواع تاتوها عبارتند از هاشور زدن، فیبروز ابرو، میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن ، خط چشم، خط لب و غیره آموزش داده می شود.

مدل تتو صورت

انواع تاتو ابرو

انواع تاتو صورت که شامل هاشور ابرو ، تاتو خط لب، تاتو چشم است که از مرسوم ترین تاتو ها هستند که توضیحات کوتاهی راجع آن ها در ذیل آمده است:
– تاتو ابرو: از قدیمی ترین تاتو های صورت است که قالب ابرو را با رنگ های تیره پر می کنند و ماندگاری چند ساله دارد.
– تاتو خط چشم: تاتو کار یا آرایشگر خطی نازک در جلوی پلک یعنی خط رشد مژه رسم می کند، در این حالت رنگدانه تزریق می شود و در رسم آن مدل خاصی وجود ندارد و فرد باسلیقه خود اندازه و شکل آن را تعیین می کند.
نکته: قابل توجه است که به دلیل ایمنی بدن وسایل بهداشتی این تاتو، به خانم های باردار افرادی که مشکلات پوستی دارند و دختران زیر 18 سال همچنین کسانی که به طور متداول در معرض پرتو های اشعه x قرار دارند توصیه نمی شود.
تاتو لب: این نوع تاتو شبیه آرایش دائمی یا رژ لب دائم است و بهتر است افرادی که نقص ژنتیکی مانند کسانی که لب شکری هستند انجام دهند. تاتو رژ لب 6 ماه تا 1 سال دوام دارد و پس از ان نیاز به ترمیم دارد البته انتخاب رنگ تاتو در دوام آن موثر است.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.