,

میکروپیگمنتیشن لب با هزینه ی مناسب

میکروپیگمنتیشن لب چیست

میکروپیگمنتیشن لب از بروزترین و مدرن ترین خدمات آرایش لب است که این روزها به وفور در مراکز زیبایی برای بانوان ارائه می‌شود و تاثیر بسزایی در زیبایی لب‌ها و همچنین جذابیت چهره دارد. همه‌ی ما با رژ لب آشنایی داریم. رژ لب از جمله موارد آرایشی ست که در رنگ های متفاوت عرضه می‌شود و طرفداران بسیاری در میان بانوان دارد اما مشکلی که دارد این است که بعد از چند ساعت کم رنگ یا به کلی پاک می‌شود، یا هر چقدر هم که رنگ های متنوعی از رژ لب را بخرند، باز هم احساس را دارند که یک رنگی وجود دارد و آن ها از داشتن آن بی بهره اند در اینجاست که تکنیک میکروپیگمنتیشن و هاشور لب به میان می‌آید و این مشکل را حل می‌کند. اما ممکن است سوال پیش بیاید که میکروپیگمنتیشن لب، با این تلفظ مشکلش، چگونه این امکان را فراهم می‌آورد. پس اگر می‌خواهید تا همه چیز را درباره‌ی میکروپیگمنتیشن لب بدانید با ادامه مطلب همراه شوید

میکروپیگمنتیشن لب چیست

میکروپیگمنتیشن لب چیست و آیا نام دیگری هم دارد که به گوش، آشناتر باشد؟
اول از همه باید خیالتان را از یک مورد راحت کرد و گفت که میکروپیگمنتیشن لب را به نام تاتوی رژ لب دائم نیز می‌نامند، پس اگر میکروپیگمنتیشن را فراموش کردید، تنها کافیست تا رژ لب دائمی را به یاد آورید. در تکنیک رژ لب دائم میکروپیگمنتیشن و یا دیگر روش های ارایش های دائم مانند میکروبلیدینگ با استفاده از قلمی دیجیتال که سوزن کوچیک و ظریف دارد رنگدانه‌ها را در زیر لایه پوست لب تزریق می‌کنند تا لب های را به رنگ مورد پسند در آورند و از یک آرایش دائم بهره‌مند مشوند. نکته جالب این است که اگرچه در اسم به آن تاتوی رژ لب می‌گویند اما به ندرت از جوهر در این کار استفاده می‌شود و به جای آن از رنگدانه ها با طیف گسترده ای از رنگ های ملایم تا جیغ تر استفاده می‌شود زیرا ضرر بسیار کم‌تری دارند و همچنین نتیجه طبیعی تری را به نمایش می‌گذارند و داشتن لب هایی زیبا و جذاب را به بانوان هدیه می‌دهد همچنین این رنگ ها قابلیت ترکیب با هم دیگه را دارند پس پیگمنتر می‌تواند با ترکیب این رنگها در رسیدن به رنگ مورد دل‌خواه کمک بسیاری کند
میکروپیگمنتیشن لب یک راه حل مناسب برای کسانی است که دوست دارند لب‌هایشان رنگ زیبایی داشته باشد، اما نمی‌خواهند بعد از هر بار غذا خوردن رژ لب خود را تمدید کنند، همچنین علاوه بر زیبا ساختن لب ها مزایای دیگری نیز دارد از جمله:
اصلاح و قرینه سازی فرم لب ها
از بین بردن چین و چروک های ایجاد شده در دور لب در دوران میانسالی
پرتر نشان دادن لب ها و رفع بد رنگی، بی رنگی و نواقص دیگر (این به معنی بزرگ تر کردن سایز و یا پف دادن به لب ها نیست)
مناسب برای لبهای رنگ پریده و یا خیلی تیره
مناسب برای لب های باریک و کم حجم
مناسب برای افرادی که پوست چربی دارند
.همچنین جنبه ی درمانی رژ لب دائم میکروپیگمنتیشن برای کسانی‌ست که دارای بیماری لب شکری هستند و یا به هرعلتی همانند جراحی های انجام گرفته در صورت و یا آسیب های دیده شده در سوانح، خوش حالتی لب ها را از دست داده اند.

هزینه میکروپیگمنتیشن لب

تفاوت خط لب با رژ لب دائم

تفاوت خط لب با رژ لب دائم میکروپیگمنتیشن را به راحتی می‌توان بیان کرد. در انجام تاتوی خط لب، قصد آن است که خط موجود در دور لب نمایان تر و مشخص تر شود پس رنگدانه‌ها به دور لب تزریق می‌شوند
حال آنکه در تاتوی رژ لب دائم به سطح کلی لب تزریق می‌شود تا فرم را هرچه زیباتر و بهتر بوجود آورد. جالب است بدانید که توصیه اکثر پیگمنتر ها و ارائه کنندگان خدمات آرایش لب، برای رسیدن به نهایت زیبایی و بی نقصی لب ها این است که هردوی این تکنیک ها را بر روی لب های خود داشته باشید بدین ترتیب هم خط دور لب های شما متقارن باشد و هم با استفاده از تاتو رژ لب، لب هایی خوش رنگ و جذاب داشته باشید و مهم ترین نکته است که در طول روز دیگر نیازی به تمدید کردن رژ لب های معمولی ندارید.

رنگ مناسب میکروپیگمنتیشن لب

رنگ مناسب رژ لب دائم میکروپیگمنتیشن، از نکات دیگری ست که بسیار حائز اهمیت است. رنگ انتخابی باید به گونه‌ای باشد تا به صورت فرد بیاید و موجبات زشتی را فراهم نکند. برای انتخاب رنگ رژ لب دائم باید این نکته را در نظر بگیرید که رنگ مناسب پوست شما چیست تا زیبایی لب های شما را بالا ببرد.
رنگ مناسب لب برای پوست های سفید و روشن : اکثر بانوان دارای پوستی سفید و روشن در بسیاری اوقات حس رنگ پریدگی در چهره ی آن ها مشهود است از این رو، آن ها می‌توانند از رنگ هایی همچون هلویی و یا قرمز استفاده کنند تا به نوعی چهره ی آن ها از حالت رنگ پریدگی از بین برود و چهره ی آن ها به چشم بیاید.

رنگ مناسب لب برای پوست های سبزه و تیره : بانوان دارای این رنگ پوست بهتر است از رنگ رژ لب هایی که جیغ هستند استفاده کنند مانند رنگ های، زرشکی، بنفش تیره و یا قهوه ای رنگ مناسب لب برای پوست های گندمی : بانوانی که دارای پوست گندمی یا به نوعی معمولی هستند با استفاده از رنگ هایی همچون تمشکی، ارغوانی، مسی، بنفش ونارنجی لب هایی زیباتر و و جذاب تر را بدست می‌آورند. لازم به ذکر است بدانید رنگ تاتوی رژ لب در روزهای اول بسیار پر رنگ است و رنگ اصلی لب های شما نیست و رنگ اصلی لب‌ها، بعد 4 الی 5 روز نمایان می شود.

عوارض میکروپیگمنتیشن لب

عوارض میکروپیگمنتیشن برای لب، در صورتی که بعد از عمل میکروپیگمنتیشن از نکات و دستورالعمل های بهداشتی پیروی و از ضد عفونی کننده مناسب استفاده شود، به کم‌ترین درجه خود می‌رسد. با این حال بهتر است برخی از عوارض میکروپیگمنتیشن لب را بدانید

واکنش های آلرژیک به رنگدانه‌های استفاده شده
ایجاد قرمزی و تورم در ناحیه لب
بروز زخم های سطحی و خشکی پوست که با استفاده از کرم مناسب از بین می‌رود
پارگی لب از فشار بیش از حد نیاز دست یا ورود عمق زیاد سوزن
میکروپیگمنتیشن لب را به عنوان روش زیبایی تهاجمی می‌شناسند که در آن بسیار مهم است که فرد پیگمنتر با چه مهارت و تکنیکی عمل را انجام می‌دهد و از چه بی حسی هایی استفاده می‌کند.
رعایت نکات بهداشتی، استفاده از رنگ های استاندارد، استفاده از سوزن های کاملا استریل، چک کردن سابقه بیماری و حساست بیمار همه عواملی هستند که میزان ضرر های احتمالی را به صفر می رسانند.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن لب

ماندگاری میکروپیگمنتیشن لب

ماندگاری میکروپیگمنتیشن رژ لب، با توجه به ساختار ماهیچه‌ای لب نسبت به ابرو یا خط چشم کم تر است و پس از مدتی نیاز به ترمیم دارد. در واقع، رژ لب دائم بین ۳ تا ۵ سال بر روی لب دوام می‌آورد و سپس رنگ آن محو می‌شود.
اما در صورتی که مرتباً (به طور ایده‌آل هر سال یک بار) تاتو لب خود را ترمیم کنید، رنگ لب ها می‌تواند تا ۱۰ سال روی باقی بماند. مدت زمان ترمیم نیز بسته به شرایط فرد دارد، به عنوان مثال، افراد دارای پوست چرب بهتر است هر ۶ ماه یک بار رژ لب دائم خود را ترمیم کنند تا ماندگاری آن افزایش یابد. همچنین افرادی که به طور مرتب شنا می‌کنند یا ورزش‌هایی را انجام می‌دهند که موجب تعریق زیاد می‌شود نیز، ممکن است قبل از پایان یک سال نیاز به ترمیم داشته باشند.
به طور کلی می‌توان گفت، ماندگاری تاتو های ارایشی صورت مانند هاشور ابرو یا رژ لب دائم میکروپیگمنتیشن با توجه به سبک زندگی فرد تعیین می‌شود.

 

3/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.