,

میکروپیگمنتیشن چیست

میکروپیگمنتیشن چیست

اگر این روزها به فضای مجازی سر بزنید و موضوعات آرایشی را مطالعه کنید حتما به میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی بر خواهید خورد.روشی که طرفداران بسیاری به دست آورده.
اگر اطلاعات کاملی درباره میکروپیگمنتیشن ندارید می توانید از این مقاله استفاده کنید.

ابزارهای میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

یک روش زیبایی نوظهور است که مردان و زنان را قادر می سازد تا شکل ابرو،موها،لب ها، و دیگر موارد را از طریق جذب رنگدانه تغییر داده و آنهارا پر رنگ تر کنند.

در این روش رنگ دانه بدون ایجاد قرمزی و حساسیت سالها باقی می ماند و بهترین راه برای بازگرداندن اعتماد به نفس و عزت نفس در بیماران مبتلا به ریزش مو،آلوپسی،بیماران شیمی درمانی و غیره است.

در این روش با یک سوزن نازک و کوچک رنگدانه ها به لایه دوم پوست تزریق می شوند و پوست سر،ابرو و لب ها را پررنگ تر و خوش جلوه تر می کند.

برای انجام این کار پزشک مورد نظر تمام اصول بهداشتی را رعایت می کند.

تفاوت این روش با خالکوبی در استفاده از رنگدانه های مختلف و پیشرفته بودن دستگاه های به کار رفته در آن است.همچنین حالتی بهتر نسبت به خالکوبی دارد.

این روش بین بیست دقیقه تا نیم ساعت طول میکشد و معمولا در محیطی مانند کلینیک انجام می شود.میکروپیگمنتیشن کمی درناک است و بسته به نوع محل انجام آن و فرد مورد نظر ممکن است بی حسی و بیهوشی قبل از شروع درمان صورت گیرد.

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن چه کارهایی باید انجام دهیم؟

بعد از درمان ممکن است ناحیه مورد نظر تورم کند.با این حال متخصص شما نحوه استفاده از یخ برای کاهش تورم ناحیه مورد نظر را به شما می گوید.می توانید از آنتی سپتیک برای تمیز کردن محل مورد درمان استفاده کنید و تا می توانید برای جلوگیری از ایجاد حساسیت خود را در معرض نور آفتاب قرار ندهید.

از تماس با موادی مانند پراکسید جلوگیری کنید چون می تواند بر روی روند بهبودی شما تاثیر منفی بگذارد.

در چند روز اول ممکن است محل مورد درمان خیلی پررنگ به نظر برسد.نگران نباشید با گذشت چند روزبعد از میکروپیگمنتیشن محل مورد نظر طبیعی تر به نظر می آید.

مدل میکروپیگمنتیشن

 

تورم زیاد بعد از میکروپیگمنتیشن را چکار کنیم؟

اگر  بعد از میکروپیگمنتیشن زیادی تب کردید و یا محل درمان خیلی متورم شده و سوزش پیدا کرد در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کنید.

چه کسانی می توانند میکروپیگمنتیشن انجام دهند؟

هم مردان و هم زنان برای بهبود رنگ ابرو،پوست موی سر و لب ها می توانند آن را انجام دهند.و همچنین کسانی که به لوازم آرایشی حساسیت دارند گزینه مناسبی برای انجام میکروپیگمنتیشن هستند.همچنین کسانی که بیماری ریزش مو دارند و افرادی که شیمی درمانی شده اند می توانند از این روش بهره مند گردند.

متخصص میکروپیگمنتیشن

مراحل قبل از میکروپیگمنتیشن چیست؟

پیدا کردن یک متخصص یا پزشک خوب و باتجربه حیاتی ترین بخش از میکروپیگمنتیشن است تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

علاوه بر این قبل از شروع درمان با پزشکتان در مورد نیازهایتان و خواسته هایتان صحبت کنید.یک متخصص خوب باید نیازهای شما را بداند و آنها را تا حد امکان رفع کند.به راحتی هر سوالی که دارید از پزشک خود بپرسید و انتظارات خود را بیان کنید.

پس از معاینه شما توسط پزشک و صحبت های شما با او در مورد بیهوشی شما بر اساس محل درمان تصمیم گیری می شود.

در ابتدا متخصص شما سابقه پزشکی شما را  بررسی می کند.از دادن اطلاعات نادرست در این زمینه خودداری کنید.

پزشک شما برای مطابقت رنگ دانه ها و تعیین نوع آنها ممکن است عکسی از چهره و محل مورد درمان ،از شما تهیه کند.

دوره درمان شما ممکن است شامل دو یا چند جلسه درمانی باشد.همه مراحل را با دقت انجام داده تا به نتیجه مطلوب برسید.

امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.